Garanti ve İade

Garanti Koşulları 

     * Sanal mağazamızda satışa sunulan tüm ürünler İTHALATÇI firmaların garantisindedir. 

 

    Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı ve Sarf Malzeme Garanti Şartları

      Yazıcı Garanti Şartları

      1. Ürünlerinize servisimiz ve teknik ekibimizin yönlendirmesi dışında yapılan tüm müdahaleler durumunda,

      2.Yazıcınızda farklı bir sarf malzeme veya inkjet markası dışında mürekkep kullanmanız durumunda,

      3.Mürekkep tanklarınızı belirtildiği halde yazıcınızın yan kısmı dışında ‘alt ya da üst’ kısmında durduğunda ve mürekkebin cihazınızın ana kartına ulaşması durumunda,

      4.Yazıcınızı firmamıza gönderirken teknik servisimizin yönlendirmesi olmadan, orjinal kutusu dışında ya da darbe alabilecek başka bir kutu ile göndermeniz durumunda,

      5.Kargo esnasında firmamızdan kaynaklamayan herhangi bir hasar durumunda,

      6.Yazıcınızın içerisine ataç, iğne, bozuk para gibi cisimler kaçırılması durumunda,

      7. Yazıcınızın  "Emici Dolum Hatası” verdiğinde, (ortalama 3000 sayfa)

      Cihazınız Garanti kapsamı dışarısında çıkar.

 

      Sarf Malzeme (Kartuş) Garanti Şartları

      ·Global anlamda "Yazıcı Sarf Malzemesi’ diye kabul edilen ‘kartuş, baskı kafası vb.’ baskı ürünleri elektronik ürün olarak değerlendirilmediğinden garanti kapsamına girmemektedir.

       ·Bitmeyen Kartuşlu Yazıcılarda ise; firmamız tarafından dizayn edildiğinden sadece yeni bir yazıcı ile birlikte içerisinden takılı olan kartuşlara fatura tarihinden itibaren ilk 30 gün (1 ay) ya da 1000 sayfa garanti verilir.

      ·Bu iki durumdan hangisi daha önce gerçekleşirse, yazıcınızın garanti durumu devam etse dahi içerisindeki kartuşların garantisi bitmiş kabul edilir.

       ·Cihazınıza daha sonradan takılan ya da satın almış olduğunuz kartuşlar ise garanti kapsamına girmemektedir.

 

 

       Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

       2009 yılında ilk Bitmeyen Kartuşlu Yazıcımızı yaptığımız günden bugüne 50.000 adet üzerinde Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı satışı yaptık. Bugün birçok evde, ticari işletmede veya kamu kuruluşunda Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı görmek mümkün. Peki tüm sinai hakları alınmış, tescillenmiş ve ülkemiz tarafından kabul görmüş ‘Bitmeyen Kartuşlu Yazıcı’ alırken ve kullanırken nelere dikkat etmeli?

       Tüm kullanıcılar, cihaz seçimi yaparken harcama yapabileceği bütçeyi belirledikten sonra kullanım yoğunluğu, haftalık ya da aylık çıktı döngüsünü göz önünde bulundurmalı ve daha sonra kullanım süresi boyunca gerekli olabilecek fonksiyonları belirlemeli. Çünkü günümüz teknolojisinde yazıcılarda "printer” özelliği dışında (fotokopi-tarama, fax, wi-fi, dublex baskı, hafıza kartı, fotoğraf büyültme-küçültme vb.) bir çok fonksiyon bulunmakta. Tüm bunları göz önünde bulundurarak satın alacağınız yazıcı sizin için en doğru tercih olacaktır. Unutmayın; hayatta seçiminiz ne kadar iyi olursa önünüze çıkacak engel sayısı da o kadar az olacaktır.

      Artık Bitmeyen Kartuşlu Yazıcıya sahipsiniz. Peki kullanırken nelere dikkat edeceğiz? Tüm elektronik ürünlerde olduğu gibi Bitmeyen Kartuşlu Yazıcınızda da kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar mevcut. Öncelikle kurulum ve kullanım esnasında cihaz içerisinde yer alan kurulum ve kullanım kılavuzunun sizin en yakın yardımcınız olduğunu unutmayın. Herhangi bir soru ve sorununuz olması durumunda bu kılavuzu inceleyebilir, sitemizde yer alan arıza kodları ve çözümleri tablosuna göz atabilir yada firmamızı arayarak teknik servisimizle görüşebilirsiniz. Yazıcınızı kullanım esnasında,

       ·Yazıcının ortalama 15 günde en az 1 sayfa renkli çıktı alacak şekilde kullanılmasına,

        ·Yazıcı mürekkep tanklarının yazıcı ile aynı seviyede durmasına,

        ·Yazdırma esnasında mürekkep tanklarının küçük olan hava tıpalarının açık olmasına,

        ·Mürekkep seviyelerini bilgisayar ve yazıcı üzerindeki uyarılar yerine mürekkep tankları üzerinden kontrol edilmesine,

        ·Mürekkep tanklarındaki mürekkebin komple bitmesini beklemeden alt seviyeye indiğinde mürekkep eklemeniz gerektiğine,

        ·Mürekkep dolum işlemi esnasında küçük olan hava tıpalarını kapatıp, büyük olan dolum tıpalardan dolum yapılmasına,

        ·Yazıcının kullanılmadığı durumlarda mürekkep tankları üzerinde bulunan ufak tıpalarının kapalı olmasına fakat yazdırma esnasında bu ufak tıpaların muhakkak açık olmasına,

        ·Yazıcıyı kapatırken, bu işlemi yazıcı güç kablosunu çıkartarak değil de üzerindeki açma/kapama düğmesini kullanarak yapmaya dikkat ediniz.

 

 İade prosedürü, 
    
     Ürün size ulaştığı anda başlar. Firmamızın sevkiyat koşullarında belirttiği şekilde size ulaşacak olan ürünü teslim almadan önce kesinlikle kontrol ediniz... 

     1) Online yapılan işlemlerde ürün bedeli iadesi yapılırken Kredi Kartı Komisyonu kesilerek, iade talebini takiben 3 iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.

     2) Ürünü teslim aldıktan sonra iade etme veya değiştirme süreniz, fatura tarihinden itibaren 7 ( yedi ) gündür. Sevkiyatta geçen süre ,makbuz ibrazı ile kabul edilir.

    3) İade alınacak veya değiştirilecek ürünün, GARANTİ KOŞULLARI bölümündeki şartlara tamamen uyması gerekmektedir.

    4) Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını tazminle yükümlüdür.Kartuşların ve Tonerlerin bantı açılmış,üzerindeki ambalajlar sökülmüş ise ürün iadesinde bu bedel düşülerek ücret iadesi yapılır.

    5) Teslim aldığınız ürünün iade süresi dolana kadar, ürünün ticari değerinden kayıba uğramaması için ambalajını saklamanız gerekmektedir. 

    6) Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, iade edilen ürün firmamıza ulaştığı andan itibaren üç (3) gün içerisinde ürün bedeli müşterinin istediği şekilde iade edilir.

Öncelikle hiç bir bayimizin ve bayi müşterimizin memnuniyetsizlik yaşamadan çalışmayı prensip edenmiş bir firma olduğumuzun bilgisini vermek isteriz.

-Genel olarak kargolar belirtilmediği sürece Aras Kargo ile gönderilmektedir. 

Harici kargo sorularınız için info@inkjet.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

- Kargolama sürecinde Mürekkep taşınamsı zor üründür. Kargoda ezilme ve patlama riskine sahiptir. Bu yüzden müşteriye ulaştığı zaman patlayan ezilen kargolarda müşteri iade almama değişim hakkına sahiptir. Aynı alanda Bayilerimizide mağdur etmeden bayi carisine geri döndüğü 3 iş gününde iade edilmektedir. 

-Eksik veya yanlış giden ürünlerde mutlaka taramıza dönüş sağlanmalıdır 7/24 mail ve mesajlara cevap verilmektedir.  Misal vermek gerekirse müşteri p1102 toner istenmiş biz 85a toner gönderdiğimizde müşteri bilmeden uyumsuz olduğunu düşünebilir veya hp 83a toner canon 737 toner ile aynı olduğundan dolayı hp yollandığında müşteri yanılgıya düşebiliyor.  Bunları önlemek için sürekli bayimiz bizimle irtibatta kalması gerekmektedir. 

- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)  ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

- Müşteri yazıcı konusunda eğer kurulumda veya yazıcı da sorun yaşıyorsa mutlaka bize bildirilmeli ve müşteriye gerekli yönlendirmeler yaparak çalışır vaziyete getirilmektedir. 

- 7 iş günü sonra arızalanan ürünler ithalatçı firma tarafından garanti kapsamındadır. Teknik servis harici iadesi söz konusu değildir. Bu kurallar bizim koymadığımız gibi uzaktan alışveriş süreçlerinde yer almaktadır. 

-Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

-Kargo tutanağı tutulmadan kırık teslim alınan ürünlerden biz veya bayimiz mesul değildir. 

-İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.

iade kabul gören ürünlerin iadeler kredi kartınıza, cari hesabınıza veya banka hesabınıza işlenmektedir. 

Harici başınıza gelebilecek sorunlarda lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

info@inkjet.com.tr

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır