Makaleler » E-Ticaret » Dropshipping ürünlerini en ideal % kaç kar marjı ile satılmaktadır ?

Merhabalar değerli bayilerimiz.

Dropshipping yani diğer adı ile stoksuz satış yapan müşterilerimiz için önemli olan bir satış tekniği sunacağım bu satış tekniği ile daha fazla ürün satma imkanı yakalayabileceksiniz.

inkjet.com.tr üzerinden xml linkleri bölümünden bildiğiniz gibi kar marjı eklenerek satacağınız ürünler mevcuttur. Bu ürünlerin kar marjını %20 den başlatıp %70 lere kadar eklettik. Fakat bu yanlış bir yöntemdir. Kar marjını kendiniz belirlemeniz en doğru şeydir. 

Örneğin Mürekkep grubunda 100x4 canon mürekkep 14 tl ye veriyoruz. %50 kar marjı ile 21 tl ye satacağınız yerde internet sitelerinde 29 tl ye satılmaktadır. 

Diğer yandan yazıcı grubunda 500 tl lik yazıcıyı %50 kar marjı ile 750 tl ye satmaya çalışıyorsunuz fakat bunun piyasa fiyatı 600 TL dir. N11 de sattığınızı farzedelim %6 n11 komisyonu 36 tl eder. yine size kalan 74 TL olur. 1 üründen % delik olarak değil de kar fiyatı belirlerseniz daha fazla kar edeceksinizdir. 

Ürün fiyatlarını takip etmenizi öneririz. Stok ile çalışacak müşterilerimize de toplu alımlarda indirim sağlamaktayız. Gelin hep beraber kazanalım.

unutmayın inkjet size yeter. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır