Makaleler » E-Ticaret » N11 Satış Arttırma Yöntemleri

Merhaba değerli bayilerimiz,

N11 üzerinden satış yapmanı durumunda satışlarınızı arttırmak istiyorsanız bunlar içinde gerekli zamanı ve ilgiyi göstermeniz mağazanızı her zaman takip etmeniz gerekmektedir.  N11 satışlarınızı arttırmanız için bir çok etken bulunmaktadır. 

Bunlardan bazılarını açıklayalım !

Olumlu Yorum

Mağazanıza olumlu yorum yaptırmaya çalışın yaptığımız incelemelerde kargo içerisine ufak hediyeler atmanız veya olumlu yorum yapmalarını ria edecek ufak notlar yazmanız alıcı kişinin yorum yapmasını ve onaylamasını arttırmaktadır. 

Müşteriler sürekli ilgi ister teslim edilenler kısmından günlük teslim edilen kargoları görüntüleyip iletişim kurmanız ve herhangi bir olumsuz sorun olup olmadığını ve üründen memnun kaldıysanız bizleri değerlendirin tarzında sormanız %100 sizin N11 de olumlu yorum almanızı sağlayacaktır.

Fiyat ve Stok Durumları

hiç bir müşteri kazıklanmak istemez siz daha fazla kazanacaksınız diye insanları gerizekalı görmeyiniz herkez ürünleri araştırmaktadır. 100 tl lik üründen 100 tl kazanmayı hedeflemeyin masrafları hesap edip 10 tl kazanmayı hedeflediğinizde daha fazla satış yapacaksınızdır.

Ürünlerin stoksuz kalması durumunda her müşteri gibi sizin müşterinizde itiraz edecektir. Bu durumu en iyi atlatmanın yolu benzer ürün bulmaktır müşteriye daha ucuz ürün sunmaktan ziyade daha kalitesi mevcut diyip göndermeniz yararınıza olacaktır bunun içinde mutlaka göndermeden önce müşteri ile iletişim kurmanızdan gelmektedir. 

Önemli bir taktik olarak da müşteriye son 1 adet kaldığını ve kırık olduğunu zarar gördüğünü bu şekilde de size yollamak istemediğimizi söylemeniz mantıklı olacak ve hayat kurtarır cinsten beyaz bir yalan olacaktır. 

N11 sitesinde kendi ürünlerinizi satın alabilirsiniz.

Mağazanızdan uygun fiyatlı ürünleri satın alabilir ve kargo dahi gönderecekseniz gönderebilirsiniz bu durumda kendinize olumlu yorum yapabilme şansınız olacaktır fakat bunu abartmayınız.

N11 Sor cevap kullanın

Size yıldızlı bir fikir daha mağaza puanı ykseltmenin en basit yolu soru cevap kısmını kullanmaktır. Soru cevap kısmında kendinize soru sorupcevap verdikten sonra evet faydalı buldum a tıklamanız durumunda %5 lik bir etki yaratmaktadır. Bu şekilde daha yüksek puan ve rakiplerinizin üstüne çıkabilirsiniz.

N11 de reklam vermek !

N11 satışlarının en büyük etkeni reklam vermektir Sponsorlu veya süper olarak alacağınız reklamın önce piyasa araştırmasını yapın eğer iyi fiyat ve iyi kar varsa mutlaka reklam vermekten korkmayın. Sanal mağaza ile normal mağaza açar gibi aylık kira bedeli gibi reklm vermeniz satışlarınızı arttıracaktır..

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır